Як уберегти дітей від алкоголю

Children_alcoholism.jpg

Без сумніву, проблема дитячого алкоголізму найбільш ефективно вирішується спільними зусиллями держави і суспільства. У нашій реальності батьки поки що лишаються з цією небезпекою наодинці. Але, повірте, не варто недооцінювати власні сили. Головне – виробити чіткий план дій і крок за кроком його реалізовувати.

Хочу застерегти батьків, які вважають, що зарано обговорювати ці теми з дітьми 10-12 років. По-перше, дитячий алкоголізм „молодшає” і ви не можете знати, коли ваша дитина стикнеться з алкоголем. По-друге, у цьому віці ваш авторитет для дитини є дуже високим і вона ще далека від юнацького негативізму. Тож що раніше – то краще.

Основою успіху є встановлення довірливих відносин з дитиною. Без цього подальші кроки просто не спрацюють. Дитина має знати, що про неї дбають, а не контролюють через недовіру. Важливо підкреслювати, що її свобода, індивідуальність поважаються вами. Це відкриває шляхи для діалогу та відвертості.

Порушуючи тему алкоголю у розмовах, робіть це ненав’язливо. Не перетворюйте це на лекцію. Спитайте дитину про її ставлення до алкоголю та його вживання підлітками. Ставте питання, що вимагають розгорнутої відповіді. Часто, висловлюючи власну думку, людина приходить до нових висновків. Розповідаючи про шкоду алкоголю, наведіть конкретні приклади, коли його вживання ставило людей у незручні ситуації. Підлітки особливо чутливі до питань самоповаги. Якщо вживання алкоголю асоціюватиметься з приниженням в очах оточуючих, вони двічі подумають щодо його вживання. І, навпаки, не раджу розповідати про пов’язані з алкоголем курйозні, забавні випадки з життя. Це може стати заохоченням.

Розмовляючи про вживання алкоголю, вчіть дитину протистояти зовнішньому тиску. Часто діти вживають алкоголь не тому, що дійсно цього хочуть, а тому що йдуть на поводу у друзів та оточення. Пояснюйте, що саме у таких ситуаціях варто проявляти свою незалежність та індивідуальність. Розробіть разом конкретний план дій у подібних ситуаціях, що дозволить дитині швидко зорієнтуватися і гідно відповісти на тиск.

І, нарешті, слова не мають розходитися з ділом. Власний приклад та здорові традиції у сім’ї – половина успіху. Не дозволяйте собі закінчувати вечір алкоголем, пояснюючи це важким днем та проблемами на роботі. Алкоголь не повинен сприйматися як засіб для зняття стресу та вирішення проблем. Знайдіть здорову альтернативу, що об’єднає всю сім’ю.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


2021 © DETOX+. Всі права захищені. Ліцензія МОЗ України наказ від 26.05.2021 № 1038 Реєстраційне досьє від 23.04.2021 № 1703/21/М