Полінаркоманія – найважча форма залежності

Polynarcomania.jpg

Дослідження свідчать, що близько половини всіх смертей від передозування наркотиками відбувається внаслідок вживання декількох наркотичних речовин. Саме одночасне вживання двох або більше наркотиків і називається полінаркоманією. І, без сумніву, це найстрашніша форма залежності.

По-перше, при вживанні декількох видів наркотиків їхня дія іноді сумується, збільшуючи згубний ефект на організм. В інших випадках їх спільна дія значно перевищує просту суму дії кожного. А іноді результатом поєднання деяких наркотиків є утворення нових, вкрай небезпечних, з’єднань.

По-друге, крім підвищеної небезпеки для фізичного здоров’я, полінаркоманія значно погіршує психічний стан людини. Вона стає агресивною, позбавленою будь-якої сили волі та здатності опиратися залежності. Отже, переконати її у необхідності лікування в рази складніше.

Існує безліч поєднань наркотиків, до яких вдаються залежні. Проте ми поговоримо про найбільш розповсюджені за участю алкоголю. Почнемо з комбінації алкоголю і екстезі. Цим часто грішать любителі клубного життя. Обидва наркотики спричиняють дегідратацію, що підвищує ризик серцевого нападу. Суттєвого удару зазнають нирки та печінка, що провокує нудоту та блювання. Нарешті, похмілля від такого коктейлю є незрівнянно жорстокішим.

Вживання алкоголю разом зі стимуляторами ЦНС (амфетаміном, ріталіном тощо) або енергетичними напоями також призводить до зневоднення та порушення терморегуляції, від чого можуть постраждати внутрішні органи. До того ж, частим супутником таких зловживань стає неконтрольована агресія.

Поєднання алкоголю з бензодіазепінами, що призначаються як заспокійливі, протитривожні засоби, також небезпечне. Обидва вони пригнічують діяльність ЦНС. Отже, можна очікувати запаморочення, втрати свідомості, порушення памяті, а у важких випадках – кому та смерть.

Нарешті, поєднання алкоголю і кокаїну. Воно синтезує в організмі іншу речовину – кокаетилен. Результатом стає зростання концентрації кокаїну у крові на 30%, значно підвищуючи ризики лдя серцево-судинної системи. Ризик раптової смерті при отруєнні кокаетиленом у 20 разів перевищує ризик смерті від кокаїну.

Враховуючи зазвичай важкий психічний стан таких залежних, лікування має проводитись під постійним наглядом спеціалістів наркологів-психотерапевтів. Адже стабілізація стану таких пацієнтів та мотивація їх до лікування вимагає складної тривалої роботи.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


2021 © DETOX+. Всі права захищені. Ліцензія МОЗ України наказ від 26.05.2021 № 1038 Реєстраційне досьє від 23.04.2021 № 1703/21/М