Як запобігти поверненню до алкоголю після лікування: практичні поради

No_drink_again.jpg

Багато людей вважають, що після виведення токсинів, медикаментозного курсу відновлення організму та проведення закріплювальної терапії (кодування, підшивка, торпедування – залежно від випадку) лікування алкоголізму закінчене. Адже для більшості лікування – це ліки і ще, можливо, фізіотерапевтичні процедури.

Саме таке легковажне ставлення до цієї життєво важливої проблеми є причиною більшості зривів. Я впевнений, що ключовою запорукою успіху на кінцевому етапі лікування є психотерапія. Вона у нашій країні не в пошані. Часто сприймається як щось ганебне, „для психів, істеричок” і далі за списком.

Навіть у країнах з розвиненою системою психотерапевтичного супроводження хворих на алкоголізм рецидиви є поширеними. Дані американської статистики: більше 80% пацієнтів після лікування алкоголізму повертаються до алкоголю протягом року. Серед тих, хто утримувався від алкоголю 2 роки, частка рецидивів складає 40%[1]. Що говорити про наших співвітчизників, яких лікарі у гонитві за новими пацієнтами та грошима залишають сам на сам у незвичному поки що статусі тверезих людей! Адже психотерапія – важка праця.

На що треба звернути увагу, починаючи нове тверезе життя? Навколо безліч ризиків. Щоб подолати їх, треба знати їх в обличчя і мати чіткий план реагування. Наведу перелік найбільш типових ризикованих ситуацій, що виникають у цей час:

  • Відвідання свят й інших соціальних заходів, де вживають алкоголь.
  • Спілкування з колишніми „товаришами по нещастю”, які продовжують зловживати.
  • Стресові ситуації, неминучі під час становлення нової моделі життя.
  • Нудьга та значна кількість вільного часу, що раніше використовувався для зловживання.
  • Конфліктні ситуації у сім’ї, що часто виникають на першому етапі одужання.

Здавалося б, нічого несподіваного у переліку немає. Про що говорити? Але ви не уявляєте, наскільки важливо у кожному конкретному випадку визначити для себе найбільш небезпечні ситуації та продумати чіткі відповіді на них до дрібних деталей. Щоб коли вони виникнуть, ваша реакція була автоматичною. Від цього залежить успіх.

Ще раз наголошую на важливості психотерапевтичної реабілітації. Постійне спілкування зі спеціалістом, який не лише повністю розуміється на ваших проблемах, але й знає шляхи їх вирішення, є просто необхідним. Лікування алкоголізму закінчується не тоді, коли приходить тверезість, а коли людина навчилася долати всі проблеми без вживання алкоголю.

[1] Alcoholism Follow-up, режим доступу: https://emedicine.medscape.com/article/285913-followup#e1


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


2021 © DETOX+. Всі права захищені. Ліцензія МОЗ України наказ від 26.05.2021 № 1038 Реєстраційне досьє від 23.04.2021 № 1703/21/М