Вплив алкоголю на головний мозок

Brain_Alcoholism.jpg

Руйнівний ефект алкоголю на органи людини не завжди відчутний одразу. Наприклад, можна довго зловживати алкоголем і не підозрювати, що вже маєш жирову дистрофію або запалення печінки. Натомість, дія алкоголю на мозок проявляється миттєво. Згадайте почуття піднесення після вживання невеликої дози, похитування при ходьбі, сповільнення рухів та мовлення після більш значних доз. А зранку важко згадати, що було вчора. Знайомо? Усе це – наслідки впливу алкоголю на мозок.

Часто прояви сп’яніння нікого не лякають. Проте вони є лише верхівкою айсбергу. Ми не завжди усвідомлюємо, наскільки складні процеси відбуваються у цей час у нашому мозку. Гальмування рухів та мовлення є наслідком того, що швидкість передачі інформації всередині мозку нейротрансмітерами значно сповільнюється. Порушується їх баланс, наслідком чого можуть стати раптові зміни у настрої, тривожність, депресія і навіть судоми.

Після вживання алкоголю у мозку починають виділятися більші обсяги серотоніну та ендорфінів, що створює почуття піднесення та розслаблення. Насправді ж таким чином мозок включає механізми самозбереження, намагаючись компенсувати заподіяну алкоголем шкоду. Це викликає звикання та призводить до залежності.

Іншим нейротрансмітером, чутливим до алкоголю, є глутамат. Він задіяний у процесах запам’ятовування. Саме його реакція на алкоголь відповідальна за «провали» у пам’яті після зловживання.

Вчені виділяють декілька ділянок мозку, для яких алкоголь становить найбільшу небезпеку. Це, по-перше, мозочок, ураження якого порушує координацію рухів, пізнавальні функції та деякі емоційні реакції. По-друге, лімбічна система, що під дією алкоголю не може контролювати пам’ять та емоції. І, нарешті, кора головного мозку, що відповідає за процеси мислення, планування, соціальну взаємодію, з’єднує мозок з рештою нервової системи. Тож, важко сказати, який аспект нашого життя залишається при цьому незачепленим. Величезний масштаб впливу є очевидним.

Звичайно, епізодичне вживання алкоголю у невеликих дозах не заподіє шкоди вашому мозку. Але якщо воно стає регулярним і дози збільшуються, наслідки можуть бути дуже важкими. Адже структура мозку включає безліч систем, що взаємодіють між собою і контролюють роботу всього організму. Руйнуючи зв’язки між цими системами, алкоголь порушує не лише роботу самого мозку, але й органів, що ним керуються.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


2021 © DETOX+. Всі права захищені. Ліцензія МОЗ України наказ від 26.05.2021 № 1038 Реєстраційне досьє від 23.04.2021 № 1703/21/М