Вплив алкоголю на ендокринну систему

Alcohol_Endocrine.jpg

У нашому організмі є системи, що відповідають за взаємодію всіх органів та їх злагоджену роботу. Це нервова і ендокринна системи. Впливу алкоголю на останню хочу присвятити цю статтю. Адже саме ендокринна система відповідає за ріст, розвиток організму, процеси обміну речовин, репродуктивні функції, електролітний баланс всіх рідин тіла. Тож, якщо якась речовина втручається у роботу цієї системи, це становить загрозу для всього організму та кожного окремого органу.

Втручання алкоголю у роботу ендокринної системи призводить до порушення електролітного балансу. Так, підвищення у крові рівня лактату та деяких інших гормонів у процесі розкладання алкоголю призводить до вимивання магнію та калію. Наслідками стають проблеми з кістками, нервовою та серцево-судинною системами.

Біохімічні аналізи виявили у деяких видах вина, віскі та пива високий вміст фітоестрогенів – жіночих полових гормонів рослинного походження. Це може стати причиною т. зв. тестикулярної фемінізації у чоловіків.

Наслідком тривалого зловживання алкоголем є порушення роботи осі гіпоталамус-гіпофіз-щитоподібна залоза, що відповідає за обмін усіх без виключення клітин організму, окислювально-відновлювальні процеси, а також репродуктивну функцію, причому як у чоловіків, так і у жінок.

У чоловіків порушення репродуктивної функції проявляється пригніченням вироблення тестостерону, фолікулярних клітин яєчок, що відповідають за дозрівання сперми, та ще декількох видів гормонів. Це загрожує не лише нездатністю мати дітей, але й отриманням дитиною вад розвитку у випадку зачаття.

Вживання алкоголю вагітними жінками – злочин по відношенню до дитини. Крім того, що дитина напряму отримує з організму матері продукти розпаду алкоголю, ним чиниться і опосередкований вплив. Порушується рівень гормонів, відповідальних за нормальний розвиток плоду та формування усіх його систем. У багатьох випадках це призводить до розвитку у дитини психофізичних дефектів, що об’єднуються терміном фетальний алкогольний синдром. Це діагноз, що супроводжуватиме дитину все життя.

Нарешті, неможна не згадати, що алкоголь абсолютно протипоказаний при будь-яких видах гормональної терапії. Це загрожує відмовою роботи органу, щодо якого здійснюється терапія, порушеннями роботи нервової системи. У важких випадках – навіть смертю.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


2021 © DETOX+. Всі права захищені. Ліцензія МОЗ України наказ від 26.05.2021 № 1038 Реєстраційне досьє від 23.04.2021 № 1703/21/М