Вживання алкоголю у зрілому віці: особливості та ризики

Alcohol_Old.jpg

Впродовж життя людина набуває певних звичок, які з віком буває важко змінювати. Проте є звички, що з настанням зрілого віку обов’язково мають бути переглянуті заради власної безпеки. До таких варто віднести і обсяги алкоголю, що ми звикли вживати.

Мої спостереження свідчать, що дуже часто проблеми з алкоголем з’являються саме у зрілому віці. Це може бути реакцією на зменшення соціальної активності після виходу на пенсію та домашніх клопотів після взросління дітей, самотність після смерті близької людини, виникнення певних захворювань.

Вплив алкоголю на зрілий організм є згубнішим, ніж на молодий. З часом відсоток м’язової тканини у нашому тілі скорочується, а жирової – зростає. Тому знижується і рівень води в організмі, що спричиняє більшу ніж раніше концентрацію алкоголю у крові після його вживання. До того ж, засвоюється алкоголь довше. Отже, циркулюючи у крові, він довше отруює організм.

З якими проблемами зі здоров’ям найчастіше стикаються у зрілому віці люди, що вживають значні обсяги алкоголю? По-перше, це гіпертонія. Вона дуже поширена серед людей літнього віку, навіть тих, що не вживають алкоголь. Алкоголь ще більше підвищує тиск. Це призводить до серцевих нападів, ішемічної хвороби, інсультів, ниркової недостатності.

По-друге, це остеопороз. Його наслідком стає крихкість кісток. Багато літніх людей не здогадуються про його наявність до першого перелому при незначному падінні чи ударі. Крім того, що алкоголь вимиває з кісток кальцій, він пригнічує вироблення гормонів, що сприяють формуванню остеобластів та інших кісткоутворюючих клітин.

Суттєво сприяє алкоголь і розвитку у зрілому віці діабету другого типу. Алкоголь діє з багатьох сторін одразу. Він заважає розкладенню цукру у печінці, робить організм менш чутливим до інсуліну, провокує запалення підшлункової залози, що виробляє інсулін.

Також доведено, що у зрілому віці люди, що зловживають алкоголем, частіше стикаються з втратою пам’яті та деменцією. У 80 % алкоголіків розвивається дефіцит тіаміну (вітаміну групи В), наслідком чого стають проблеми з пам’яттю та психікою загалом.

Пам’ятайте, що ефект від алкоголю є накопичувальним. Його вживання протягом життя обов’язково відгукнеться у зрілому віці, коли організм втрачає сили для опору хворобам. Тож не слід думати, що якщо наслідки зловживань не проявлялися протягом довгого часу, то не проявляться ніколи.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


2021 © DETOX+. Всі права захищені. Ліцензія МОЗ України наказ від 26.05.2021 № 1038 Реєстраційне досьє від 23.04.2021 № 1703/21/М