Детоксикація: для чого це потрібно?

Detoxication.jpg

Детоксикація – перший етап лікування наркотичної (у тому числі алкогольної) залежності. Це процес медикаментозного виведення продуктів розпаду алкоголю та інших токсинів з організму залежного. Особлива увага приділяється можливому виникненню ускладнень з боку найбільш постраждалих від алкоголю органів та систем.

Довготривале вживання великих доз алкоголю при алкоголізмі ніби «вбудовує» алкоголь у біохімічні процеси в організмі. Тому раптова відмова від алкоголю викликає серйозний збій у роботі організму, що може в окремих випадках нести загрозу життю хворого. Вже з першої доби в усіх без винятку залежних розвивається синдром відміни (абстинентний синдром), що може протікати у легкій або важкій формі. Якщо легка форма включає головний біль, тривожність, нудоту, блювання та безсоння, то під час важкої розвиваються судоми, галюцинації, панічні атаки та у деяких випадках біла гарячка.

Підступність синдрому відміни у його важкій передбачуваності. Складно прогнозувати, з якими проблемами стикнеться та чи інша людина і якими будуть наслідки. Особливо якщо до суто «алкогольних» проблем додаються хронічні захворювання, що не є рідкістю після тривалого зловживання. До того ж, ускладнення зазвичай розвиваються раптово і стрімко, тож реагувати на них потрібно швидко. Тому детоксикацію вкрай важливо проводити під наглядом спеціаліста-нарколога.

Другою причиною, чому процес відмови від алкоголю вимагає спеціалізованої допомоги, є те, що в іншому випадку відновлення може дуже затягнутися у часі. Адже крім абстинентного існує ще й пост-абстинентний синдром. І відсоток залежних, які стикаються з ним у процесі самостійного «виходу» з алкогольної залежності, є високим. Погодьтесь, мало хто з хворих на алкоголізм здатен переносити описані вище симптоми і стани протягом місяців, а іноді й цілого року. Тому часто це закінчується зривом та поверненням до «комфортного» нетверезого життя.

При важких формах алкоголізму та за реальної загрози життю пацієнта детоксикацію проводять в умовах наркологічного стаціонару. Коли ж стан хворого більш стабільний, лікування можна проводити амбулаторно. Декілька годин на день (якщо потрібно, то більше) пацієнт отримує медикаментозну терапію в умовах клініки, де перебуває під постійним наглядом персоналу. Тривалість курсу лікування є індивідуальною та визначається лікарем наркологом.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


2021 © DETOX+. Всі права захищені. Ліцензія МОЗ України наказ від 26.05.2021 № 1038 Реєстраційне досьє від 23.04.2021 № 1703/21/М