Анаболічні стероїди: чого коштує атлетична зовнішність

Steroids.jpg

Останнім часом заняття фізичною культурою набувають все більшої популярності. Підтягнута фігура, розвинені м’язи асоціюються з успішністю, впевненістю у собі. Проте у гонитві за цими атрибутами успіху не всі усвідомлюють, що справжню цінність вони мають лише тоді, коли є результатом здорового способу життя. Інакше це лише картинка, що не має нічого спільного з реальністю.

Щоб швидко створити цю картинку чоловіки (а часто і жінки) вдаються до вживання хімічних препаратів, що значно прискорюють зростання м’язової маси під час тренувань, підвищують витривалість. Найвідомішою групою таких препаратів є анаболічні стероїди, дія яких схожа з дією чоловічого статевого гормону тестостерону.

Дослідження свідчать, що приблизно у третини людей, що вживають стероїди, розвивається залежність. На відміну від наркотиків вживання стероїдів не супроводжується ейфорією, тому залежність розпізнати та визнати важче. Проявляється вона підвищенням толерантності, коли для того самого ефекту потрібна все більша доза стероїдів. Припинення вживання супроводжується синдромом відміни – втомлюваністю, неспокоєм, втратою апетиту та безсонням, зниженням сексуального потягу.

Але цим дія стероїдів не обмежується. Можливо, ви чули про поняття «стероїдна лють» – надзвичайна агресивність до оточуючих, що часто фіксується у людей, що зловживають стероїдами. Нерідко розвиваються і психічні розлади – тривожні стани, манії, важка депресія, що іноді призводить до самогубства.

Підвищуючи у крові рівень ліпопротеїдів низької щільності і знижуючи рівень ліпопротеїдів високої щільності, стероїди нерідко провокують серцеві напади та інсульти. Порушуючи гормональний баланс в організмі, вони призводять до облисіння та збільшення молочних залоз у чоловіків, підвищують ризик раку яєчок. Жінок, що вживають стероїди, можна легко впізнати завдяки «чоловічому» вигляду, що також пояснюється гормональними змінами.

Зловживання стероїдами завдає непоправного удару печінці, призводить до утворення у ній пухлин та розвитку рідкісного захворювання під назвою печінкова пурпура, що може призвести до внутрішньої кровотечі і смерті. На цьому тлі про такі дрібниці як акне, жирне волосся та шкіра годі й говорити…

Тож, варто двічі подумати, перш ніж пропонувати своєму організму таку сумнівну «допомогу». Адже залежність від стероїдів часто вимагає тривалого лікування ендокринної, серцево-судинної систем та психологічної реабілітації.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


2021 © DETOX+. Всі права захищені. Ліцензія МОЗ України наказ від 26.05.2021 № 1038 Реєстраційне досьє від 23.04.2021 № 1703/21/М