Калорійність алкогольних напоїв: чи гладшають від алкоголю?

Alcohol_Calories.jpg

Якщо Ви прискіпливо підраховуєте кількість спожитих калорій, то Вам не варто турбуватися про те, що Ви погладшаєте від алкоголю. Адже Ви явно є прихильником здорового способу життя і навряд чи споживаєте великі обсяги спиртного. А експерти стверджують, що помірне його вживання суттєвої прибавки ваги не викликає. Тож далі інформація для любителів споживати часто й не завжди помірно.

Калорійність алкогольних напоїв дуже варіюється залежно від виду напоїв. Причому різниця у кількості калорій між найменш і найбільш калорійними – у 10 разів. Для прикладу декілька найпопулярніших напоїв. Отже, калорійність 100 г пива 1,8% – 29 ккал, білого сухого вина – 66 ккал, червоного сухого – 76 ккал, шампанського – 88 ккал, вермуту – 158 ккал, портвейну – 167 ккал, горілки – 235 ккал, коньяку – 240 ккал, лікеру – 345 ккал. Проте слід враховувати дозу, адже пива можна випити куди більше, ніж значно більш калорійної горілки.

Логічно, що регулярне додавання до раціону зайвих калорій з алкоголю не може не позначитися на вазі. І всі ці калорії не мають жодної поживної цінності. Алкоголь містить лише слідові кількості вітамінів та мінералів, недостатні для задоволення жодних потреб у них. Основними чинниками, що спричиняють збільшення ваги, є наступні:

  • калорії, що містяться в етанолі. У 100 г етанолу міститься 710 ккал. Тобто калорійність напою варіюється залежно від його міцності.
  • наявність у напої цукру суттєво збагачує його вуглеводами, що швидко засвоюються організмом та легко відкладаються у вигляді жирового прошарку.
  • уповільнення процесів метаболізму в організмі після вживання алкоголю. Організм сприймає алкоголь як отруту. Тому його знешкодження та виведення розглядається як першочергове завдання. До того ж, алкоголь пригнічує окислення жирів, і призводить до їх накопичення в організмі. До речі, дослідники виявили, що алкоголь провокує не загальне, а абдомінальне ожиріння (на животі та у верхній частині тулуба). Воно є загрозою розвитку цукрового діабету, гіпертензії, онкології та інсультів.

На останок декілька цікавих фактів з численних досліджень на цю тему зарубіжних вчених. Вживати 5 пінт (1 пінта = 0,5 л) пива на тиждень протягом року за кількістю калорій те саме, що з’їдати 221 пончик. Півлітра світлого пива дорівнює 1 великому шматку піци. Загалом, за підрахунками експертів, у раціоні любителів алкоголю він займає 10% усіх спожитих ними калорій.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


2021 © DETOX+. Всі права захищені. Ліцензія МОЗ України наказ від 26.05.2021 № 1038 Реєстраційне досьє від 23.04.2021 № 1703/21/М