Алкоголь як засіб зняття стресу: як це насправді працює?

stress_alcohol.jpg

Здається, у сучасному житті стреси вже стали нормою. Ми стикаємося з ними і на роботі, і вдома. Проте кожен з нас реагує на них по-різному. Це залежить і від спадковості, і від виховання, і від стану здоров’я. Нажаль, дуже багато людей у пошуках порятунку від стресових ситуацій звертаються до алкоголю. Ще гірше, що у багатьох випадках це призводить до формування алкогольної залежності.

Цікаво, що кількість чоловіків, що вдаються до зловживання алкоголем внаслідок стресу, є у півтора рази більшою за кількість жінок. Викликана стресом алкогольна залежність у чоловіків розвивається в 2,5 рази частіше, ніж у жінок. Тож, жінки таки є більш стійкими до стресу!

Протягом життя наше тіло виробляє чіткий алгоритм реагування на стресову ситуацію. Фізіологічна відповідь на стрес задіює майже всі органи і системи нашого організму – насамперед ендокринну, серцево-судинну системи, гладку мускулатуру, ЖКТ, нирки. Стрес також впливає на регуляцію температури тіла, апетит, настрій тощо. Організм робить все можливе, щоб повернутися до початкового балансу.

А тепер уявіть, що у цей чіткий алгоритм втручається алкоголь… Алкоголь, який миттєво чинить агресивний вплив на всі органи людини! Доведено, що окремі реакції тіла на алкоголь є аналогічними реакціям на стрес. Тож неважко зрозуміти, що стресове навантаження після вживання алкоголю тільки посилиться. Організму набагато складніше буде відновити фізіологічний баланс щоб повернутися до звичного стану. А якщо стрес та зловживання алкоголем стануть хронічними, таке перенавантаження рано чи пізно призведе до серйозних захворювань.

Поєднання стресу і алкоголю також ставить під загрозу і психічний стан людини. Адже алкоголь може викликати агресивну поведінку та призводити до необміркованих імпульсивних вчинків. Якщо ж ця агресія отримає такий потужний канал виходу, що спрямує її проти „джерела” стресу чи неприємностей, результат може стати фатальним.

Так невже поширена думка, що алкоголь допомагає справлятися зі стресом, є хибною? Загалом – так. Є лише одне невеличке застереження: незначні дози алкоголю на незначний період часу розслабляють організм. Тож людині здається, що стрес знято. Але причину стресу не ліквідовано, тож проблема залишається невирішеною. І не варто намагатися знову і знову подолати її алкоголем. Повірте, це не працює.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


2021 © DETOX+. Всі права захищені. Ліцензія МОЗ України наказ від 26.05.2021 № 1038 Реєстраційне досьє від 23.04.2021 № 1703/21/М