Взаємодія алкоголю з ліками

Drugs_Alcohol.jpg

Часто, стикнувшись з якимось захворюванням, ми навіть не замислюємось над тим, чому воно з’явилося. Між тим, проблеми зі шлунком, печінкою, нирками тощо можуть бути наслідками одночасного прийому навіть невеликих доз алкоголю і ліків.

Розглянемо декілька поширених хвороб, при традиційному лікуванні яких медичними препаратами вживання алкоголю протипоказане. Насамперед, це хвороби серцево-судинної системи. Лікування дуже поширеної гіпертонії проводиться гіпотензивними препаратами, що розширюють судини. Одночасний прийом алкоголю посилює цей ефект. Наслідком стає раптове зниження тиску, погіршення кровообігу у серці. Згодом судини знову різко звужуються. Їх перенавантаження може призвести до інсульту, інфаркту тощо.

Препарати, що розріджують кров, також небажано вживати з алкоголем. Так, вживання алкоголю і аспірину для людей з проблемами шлунково-кишкового тракту може закінчитись кровотечами шлунку, дванадцятипалої кишки та виразкою. І в усіх без виключення викликає навантаження на судини, що проявляється підвищенням тиску та тахікардією.

При лікуванні артриту та інших запальних захворювань препаратами диклофенаку чи метотрексату їх взаємодія зі спиртним також призводить до шлункових кровотеч, виразки, а також вражає печінку.

Загалом протипоказаний алкоголь при інсулінозалежному цукровому діабеті. Порушуючи засвоювання інсуліну, алкоголь призводить до різкого зниження рівня цукру у крові, провокуючи нудоту та блювання, тахікардію, різкі перепади тиску.

Вживання алкоголю під час лікування інфекційних та інших захворювань антибіотиками провокує значне ураження печінки. Крім того, деякі антибіотики перешкоджають нейтралізації алкоголю організмом, суттєво посилюючи інтоксикацію.

Перерахованими вище захворюваннями справа не обмежується. Реакція організму на суміш алкоголю і будь-яких ліків є цілком індивідуальною. Те, що одному минеться без серйозних наслідків, іншому може коштувати здоров’я.

До груп особливого ризику слід віднести жінок і людей похилого віку. У жінок при вживанні алкоголю його концентрація у крові є вищою, ніж у чоловіків через меншу частку води в організмі. Тому взаємодія з ліками буде сильнішою.

У крові літніх людей концентрація алкоголю залишається високою довше, ніж у молодих. Адже з віком уповільнюються процеси засвоєння алкоголю і він довше циркулює у крові. До того ж, саме літні люди зазвичай приймають ліки на постійній основі.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


2021 © DETOX+. Всі права захищені. Ліцензія МОЗ України наказ від 26.05.2021 № 1038 Реєстраційне досьє від 23.04.2021 № 1703/21/М