Вплив алкоголю на імунну систему

Immune_System.jpg

Імунна система людини має дуже складний механізм роботи. Нашим організмом виробляється багато видів клітин, що відповідають за розпізнавання та знищення найрізноманітніших загроз нашому здоров’ю. Йдеться як про зовнішні загрози – віруси, бактерії, паразитів, так і про внутрішні – ракові та інші клітини, не здатні якісно виконувати свої функції.

На думку деяких дослідників невеликі дози якісного алкоголю позитивно впливають на імунітет, зменшуючи запальні процеси в організмі й посилюючи імунну реакцію на вакцинацію. Проте систематичне вживання алкоголю або одиничні епізоди вживання великих доз однозначно шкодять імунній системі.

Майте на увазі, що навіть одноразове зловживання призводить до уповільнення вироблення білків цитокінів, що відповідають за запальні процеси в організмі для боротьби з інфекціями. Отже, на найближчі 24 години здатність вашого організму протистояти інфекціям значно знижується.

Далі – гірше. Систематичне вживання алкоголю вражає імунітет за багатьма напрямами. Зокрема, розбалансовується рівень тих самих цитокінів. Якщо зменшення їх кількості веде до пригнічення захисних функцій, то наслідком збільшення стають автоімунні процеси. Відбувається знищення власних здорових клітин та пошкодження тканин. Ці процеси ще більше посилюються внаслідок збільшення у крові рівня імуноглобулінів (антитіл), що запускають механізми знищення власних здорових клітин лімфоцитами, приймаючи їх за чужорідні.

Скорочення під дією алкоголю вироблення білих кров’яних тілець (лейкоцитів) розвиває імунодефіцит. Вже доведено, що саме алкоголіки вдвічі частіше страждають від таких хвороб як пневмонія, туберкульоз, гепатит В та С, ВІЛ тощо.

Крім безпосередньої дії на імунні клітини, руйнування імунної системи алкоголем відбувається внаслідок поступового зневоднення організму, недосипання, незбалансованого харчування та інших непрямих чинників впливу. Розлади у роботі шлунково-кишкового тракту призводять до недостатнього вироблення ферментів, необхідних для травлення. Пошкодження печінки не дозволяє їй накопичувати необхідні обсяги вітамінів. Крім того, в організмі порушується білковий баланс. Це також пригнічує імунну систему.

Усі ці процеси при вчасному лікуванні є зворотними. Якісна кваліфікована терапія алкоголізму обов’язково передбачає заходи, спрямовані на відновлення та зміцнення імунітету.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


2021 © DETOX+. Всі права захищені. Ліцензія МОЗ України наказ від 26.05.2021 № 1038 Реєстраційне досьє від 23.04.2021 № 1703/21/М